ÜlkeKültür.com

Alibaba gelir beklentilerini karşılayamayınca kıymet kaybetti

0 0

Yazar – Senad Karaahmetovic

Alibaba (NYSE:BABA), ikinci mali çeyreği için ortalama analist iddiasını kaçıran gelir bildirerek paylarının piyasa öncesinde düşüş yaşamasına sebep oldu.

Alibaba, ADR başına 12,92 yuanlık düzeltilmiş kar ile 11,74 yuan olan analist varsayımını aştı. Gelir bir evvelki yıla nazaran %3,2 artarak 207,18 milyar yuana ulaştı ve 208,52 milyar yuanlık beklentileri kaçırdı.

Alibaba Group İdare Şurası Lideri ve CEO’su Daniel Zhang, “Makro etrafta devam eden zorluklara karşın geçtiğimiz çeyrekte sağlam sonuçlar elde ettik, bu da esnek iş modelimizin ve eşsiz müşteri pahası planımızın bir delili.” dedi.

Bulut geliri de 20,76 milyar yuan olarak gerçekleşerek iddiaları kaçırdı (beklenen 21,11 milyar yuan idi).

Alibaba ayrıyeten idare konseyinin geri alım programını 15 milyar dolar daha artırmayı ve 2025 sonuna kadar uzatmayı onayladığını söyledi.

Ayrıca şirket, Hong Kong borsasına yaptığı bir müracaatta Hong Kong borsasındaki statüsünü birincil statüye dönüştürme planını bu yılın sonuna kadar tamamlanmayacağını söyledi.

Alibaba payları %2,3 daha düşüş yaşadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya