ÜlkeKültür.com

ABD’li milyarder Epstein hapishanede meyyit bulundu

0 4

ABD’de kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan milyarder Jeffrey Epstein, hapishanedeki hücresinde meyyit bulundu.

ABD medyasında yer alan haberlere nazaran, New York’ta Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’nde tutuklu olan Epstein, sabah erken saatlerde denetime gelen vazifeli tarafından hücresinde meyyit bulundu.

CNN televizyonu ise iki yetkiliye dayandırdığı haberinde, Jeffrey Epstein’in intihar ettiği bilgisini verdi.

Epstein, birkaç hafta evvel de hücresinde gardiyanlar tarafından baygın halde bulunmuş, boynunda görülen çürük izleri ise intihar teşebbüsü yahut öteki mahkumların saldırısına uğradığı kuşkularını gündeme getirmişti.

66 yaşındaki Jeffrey Epstein, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Epstein’in, 559 milyon dolarlık servetini teminat olarak verme karşılığında yargılanma sürecinde New York’taki 77 milyon dolarlık malikanesinde elektronik kelepçeyle konut mahpusunda tutulması talebi ise mahkeme tarafından reddedilmişti.

2007’de Florida’da yeniden benzeri suçlamalar yöneltilen Jeffrey Epstein hakkındaki suçlamaları kabul ederek savcılıkla iş birliğine gitmiş, hakkındaki federal suçlamalar düşürülmüş ve “fuhşa teşvik” suçlamalarından yargılanmıştı.

Epstein ile muahede yapan devrin Miami Başsavcısı Alex Acosta ise milyardere yönelik birebir suçlamaların tekrar gündeme gelmesinin ve tenkitlerin akabinde Trump’ın kabinesindeki Çalışma Bakanlığı vazifesinden geçen ay istifa etmişti.

Yatırım fonu yöneticisi milyarder Jeffrey Epstein’in, ortalarında ABD Lideri Donald Trump, eski ABD Lideri Bill Clinton ve İngiltere York Dükü Andrew üzere güçlü isimlerin de bulunduğu çevrelerle yakın arkadaşlığı kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan