ÜlkeKültür.com

ABD’de Piyasa Öncesi: Konut başlangıçları, Target ve Take-Two çıkar raporları

0 15

Investing.com – ABD’nin muhtemel bir temerrütten kaçınması için son tarih süratle yaklaşırken yatırımcılar, ülkenin borç tavanını yükseltmek için milletvekilleri ortasındaki müzakerelerle ilgili haberleri bekliyor. Bu ortamda pay senetleri ise Salı günü dalgalı seyretti.

Milletvekilleri Salı günü Beyaz Saray’da aciliyet hissiyle bir ortaya geldi. Harcama şartlarına bağlı kalmadan borç tavanını yükseltmeleri davetinde bulunan Lider Joe Biden‘ın, yarın G7 dünya başkanlarının yıllık doruğu için Japonya’ya gitmesi planlanıyor.

Kongre’nin bu ay içinde, her iki meclisin de tasarıyı oylamak için oturumda olduğu yalnızca birkaç günü kaldı ve idare yetkilileri mümkün bir son tarihi 1 Haziran olarak belirledi.

Analistler, temerrüde düşmenin piyasalarda kaosa yol açabileceği ihtarında bulunurken birçok kişi, son dakikada bir muahedeye – ya da en azından bir uzatmaya – varılabileceği umudunu koruyor.

Bu dram, vadeli süreç yatırımcılarının Fed’in Haziran ayındaki toplantısında faiz artırımlarına orta vereceğini ve hatta muhtemelen bu yılın ilerleyen devirlerinde faiz indirimlerine başlayacağını düşündüğü, zayıflayan ekonomik bilgilerin ortasında yaşanıyor.

Ancak son günlerde Fed yetkilileri, Fed’in faizleri daha uzun müddet yüksek tutmak zorunda kalmasının mümkün olduğunu zira enflasyon yavaşlamasına karşın hâlâ Fed’in %2’lik gayesinin iki katından fazla seyrettiğini söyledi.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Konut başlangıçları

Konut piyasası, artan mortgage oranları ve satılık konut sayısının azlığı nedeniyle azalan talepten etkileniyor. Konut başlangıçları yıllık satış sayısının, bir evvelki ay 1,42 milyon iken Nisan ayında 1,4 milyon olması bekleniyor.

2. Target yarar raporu

Perakendeci Target, 25,3 milyar dolar gelirle 1,78 dolar pay başına çıkar raporlayabilir.

Diğer perakendeci TJX Companies Inc için beklentiler, 11,8 milyar dolar gelirle pay başına 71 sent çıkar bildirmesi istikametinde.

3. Take-Two yarar raporu

Oyun şirketi Take-Two Interactive Software Inc’in 1,35 milyar dolar gelirle 69 sent pay başına kar paylaşması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri