ÜlkeKültür.com

ABD’de bugün yarar raporları izlenecek

0 12

Investing.com – Çarşamba günü pay senetleri, Kongre’nin borç tavanının yükseltilmesi konusunda bir muahede sağlayarak ABD’nin yükümlülüklerini yerine getirememe ihtimalini ortadan kaldıracağı umuduyla yükseldi.

Milletvekilleri, Salı günü Beyaz Saray’da yapılan toplantının akabinde hâlâ detaylar üzerinde çalışıyordu lakin önümüzdeki birkaç gün içinde bir muahedeye varabilirler.

Hükümetin Ocak ayında resmi olarak 31,4 trilyon dolarlık tavana ulaşmasından bu yana haftalardır bu dram yaşanıyor. Hazine o vakitten beri tavan konusunda çalışıyor lakin bir mutabakata varılamazsa Haziran başında seçenekler tükenebilir.

Başkan Joe Biden, bu hafta sonu Japonya’ya ve dünya başkanlarının G-7 toplantısına gidiyor ve bugün erken saatlerde görüşmelerin ilerleyişi hakkında bilgi vermek üzere Pazar günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi.

Perakende yarar raporları, Walmart’ın raporlamasıyla devam edecek.

Gelecek hafta raporlama yapacak perakendeciler ortasında Kohl’s, Cosco ve Ralph Lauren ve Abercrombie & Fitch Company üzere özel zincirler yer alıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Walmart raporu

ABD’nin en büyük perakendecisi Walmart, 148,7 milyar dolar gelirle 1,31 dolar pay başına yarar açıklayabilir. Analistler, tüketici davranışları ve alışveriş eğilimleri hakkında şirketin söyleyeceklerini dinleyecek.

2. Alibaba çıkar raporu

E-ticaret devi Alibaba Group’un 208,8 milyar dolar gelir üzerinden 9,51 dolar kar bildirmesi bekleniyor.

3. Applied Materials

Çip üretim ekipmanı üreticisi Applied Materials Inc için ise beklentiler, 6,39 milyar dolar gelirle 1,84 dolar pay başına kar bildirmesi tarafında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri