ÜlkeKültür.com

4 Yaş İçin Eğlenceli Oyunlar

0 190

Her ebeveyn çocuklarının en iyi şekilde gelişim göstermesini ister elbette. Savaş ve kötü içeriklerden uzak durması çocukların ileride daha iyi ve güze bir birey olması için önemlidir. Kendisine uygun olmayan reklamla karşılaşan bir çocuk, bu durumu idrak edemeyebilir ve ileriki yaşlarda onların sosyal ilişkilerinde problemlere yol açabilir. Dolayısıyla ebeveynler çocuklarının tablet ve cep telefonlarında oynadıkları oyunların içeriğini sık sık takip etmeleri gerekebiliyor.

Mesela 4 yaşında bir çocuğunuz varsa ona “4 yaş eğitici oyunlar oyna ücretsiz” araması ile birçok oyun bulabilirsiniz ama bu oyunları sıkı bir biçimde kontrol etmeniz önerilir. İstenmeyen içerikler ve psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkileme ihtimali bulunan ögeler konusunda dikkatli olmalısınız.

Dijital ve Eğlenceli 4 Yaş Eğitici Oyunlar

Yetişkin bir birey için sosyal medya ne ise, çocuklar için de oyunlar aynısıdır. Çocukların hem psikolojik hem de sosyal ilişkileri için oyunlar vazgeçilmez. Bu yüzden çocuklarınız ne kadar çok oyun oynarsa gelişimleri de bu doğrultuda hızlanacaktır. Tabii bu oyunlar hem seviye seviye olmalı hem de onlara farkındalık sağlamalıdır. Çocuklarınızın günlük yapması gereken ödevler, odasını toplamak, ev işlerine yardım etmek gibi konuları da oyunlaştırarak çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda hem pandemi hem de ekonomik faktörler insanları ailecek zaman geçirmeye itti. Şu sıralar Covid-19 vakalarının tekrar arttığını göz önüne alırsak, boş zamanlarımızda evde kalmak en doğrusu. Çocuklarınız için bu durumun sıkıcılığının farkındayız. Bu yüzden sizlere çocuklarınızla eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bazı mobil uygulamaları bir liste haline getirdik.

Lego Tower

NimbleBit LLC tarafından geliştirilen bu uygulama tüm mobil platformlarda bulunuyor. Anne ve babalar çocukların gerçek Legolarla oynamasını tehlikeli bulabiliyor. Bu uygulama ile legolar artık gittiğiniz her yerde olacak. Legolar yaratıcılık geliştirme amacıyla üretilen bir üründü. Sonrasında bu Legoların profesyonel olanlar için -yani yetişkinler için olan çeşitleri piyasaya sürüldü. Çocuğunuzun ileride mimariye ve yapılara karşı yatkınlığı varsa bu oyunu onun için indirerek siz de onun ileride başarılı bir mühendis olmasını sağlayabilirsiniz.

Daha fazla mesaj

Dig This!

Dig This, tüm yaş grupları için oynanabilecek eğlenceli bir oyun. 4,4 kullanıcı notu ile başarılı bir grafik çizen bu oyun, çocuklarınızın problem çözme yeteneği kazanmasını sağlıyor. Çocuklarınız bu bulmaca oyununda oyun platformunu hareket ettiriyor. Oyunu hem Android hem de IOS platformlarından indirebilirsiniz.

Train Taxi

Nokia marka telefonlarla oynadığımız, saatlerimizi harcadığımız bir oyun vardı. Bu oyun hepinizin de tahmin ettiği üzere YILAN. Train oyunu Taxi SayGames tarafından piyasaya sürülen, yılan oyununun farklı bir versiyonu aslında. Google Play ve App Store’dan, çocuklarınız için bu uygulamayı edinebilirsiniz. Ama bir uyarı yapalım; ebeveynler bu oyunu oynarken de zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp günlük işlerini ihmal edebilirler. Oyun çocuklarınızın dikkat ve konsantrasyon yeteneğini güçlendirmeyi ve taktik kurma becerisini artırmayı hedefliyor. Tren istasyonundaki yolcuları toplayın, puanlar kazanın ve dikkat edin kuyruğunuza çarpmayın.

MentalUP Zeka Oyunu

Milyonlarca kişinin severek edindiği, TÜBİTAK desteği olan ve Pedagojik Ürün Sertifikası ile içeriklerinin güvenirliliğini artıran MentalUP uygulaması, çocuklarınız için hem güvenli hem eğlenceli hem de onların gelişimleri açısından en doğru uygulamalardan biri. Washington, Troy, Indiana gibi uluslararası üniversiteler de bu uygulamaya tam puan verdi. Çocuklarınızın ilgisinin dağılmaması için renkli tasarımla ve eğlenceli içerikler ile donatılmış. Çocuğunuzun ileride spor yapma alışkanlığını daha küçük yaşlarda kazanmasını hedefleyen uygulama, yüzlerce farklı spor hareketlerini de barındırıyor. Uygulamanın içerisindeki oyunlar çocuklarınızın görsel ve işitsel zeka, konsantrasyon ve dikkat gibi becerilerini geliştirmekle kalmayıp problem çözme, mantık gibi becerilerinin artmasını da sağlıyor. MentalUP’ı Google Play Store ve App Store mağazalarından temin edebilirsiniz.

Soğuk Sıcak Oyunu

Teknoloji günümüzde çoğumuzu esir almışken nostaljik bir oyunla yazımızı sonlandıralım istedik. Belki tüm ebeveynler bu oyunu biliyordur. Ama biz bilmeyenler ya da hatırlamak isteyenler için tekrarlayalım: Evde bir nesne seçin. Bu nesneyi çocuğunuzun görmediği ama ulaşabileceği bir alana koyun. Ardından çocuğunuzun bu nesneyi bulmasını isteyin. Çocuğunuz nesneye yaklaştıkça sıcak, uzaklaştıkça soğuk deyin. Bu durumu çocuğunuz nesneyi bulana kadar tekrarlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking