ÜlkeKültür.com

4 büyük çıkar raporunun pay fiyatlarına tesiri nasıl oldu?

0 73

Investing.com – Genius Group payları, dün şirketin 2023 maksatlarını açıklamasının akabinde %45’in üzerinde artış gösterdi. Birinci olarak InvestingPro’da yer alan büyük kar raporlarından kimileri şöyle:

Genius Group için yeni bir yükseliş

Genius Group’un (NYSE:GNS) 2023 yıllık gelirinin 48-52 milyon dolar aralığında olması, öğrenci ve kullanıcı sayısının yaklaşık 5,7 milyon ila 6 milyon ortasında olması ve düzeltilmiş FAVÖK’ün 0,5-1 milyon dolar aralığında olması bekleniyor.

Şirket paylarının fiyatını düşüren çıplak açığa satışları araştırmak üzere eski bir FBI müdür yardımcısı olan Timothy Murphy’nin görevlendirildiğinin açıklanmasıyla, paylar Cuma günü %55 artış göstererek evvelki günkü %290’lık karını genişletti.

Bu ayın başlarında hukuk firmaları bir soruşturma yürütmüş ve birtakım kişi ya da şirketlerin maddelere alışılmamış olarak şirket paylarını teslim etmeden büyük ölçüde sattığını tespit etmişti. Paylar Pazartesi gününü 4,71 dolardan kapattı.

Büyük yarar hareketlerini tamamlayanlar

Concrete Pumping Holdings (NASDAQ:BBCP) payları, şirketin dördüncü çeyrek raporunun akabinde %5’ten fazla paha kazandı. Şirket geliri 114,9 milyon dolar ile 103,31 milyon dolarlık konsensüsten daha âlâ geldi. Pay başına yararı (EPS) ise beklentiler doğrultusunda 0,14 dolar olarak gerçekleşti.

Şirket, 2023 mali yılı için 424,6 milyon dolarlık konsensüse kıyasla 420-445 milyon dolar gelir bekliyor.

Baker Hughes (NASDAQ:BKR) dördüncü çeyrek raporunda 0,38 dolarlık EPS ile 0,40 dolarlık konsensüsün altında kaldı. Gelir, 6,06 milyar dolarlık konsensüse kıyasla 5,9 milyar dolar olarak gerçekleşti. Lakin bu kayıp, şirketin yükseliş görünümüyle telafi edildi.

Şirket, hür nakit akışının %60-80’ini geri alım ve temettü olarak ödemeyi hedeflemeye devam edeceğini söyledi. Paylar %1,5 düşüşle 30,59 dolardan kapandı.

Synchrony Financial (NYSE:SYF) payları, şirketin 1,26 dolar (konsensüs 1,12 dolara kıyasla) EPS ile dördüncü çeyrekte beklentileri aşmasına karşın dün %2’den fazla düşüşle kapattı.

Sonuçların akabinde Citi, Synchrony için fiyat maksadını 44 dolardan 45 dolara yükseltirken “al” notunu korudu.

Yazar: Davit Kirakosyan

***

Daha düzgün yatırım kararları almanıza yardımcı olacak araçlar, bilgiler ve içerikler için InvestingPro+’yı deneyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/